هر ملتی دو نوع دشمن خونی دارد. دسته ای که به قانون پشت پا می زنند و دسته دیگر کسانی که با دقت بیش از حد آن را اجرا می کنند.

آلفرد کاپو

معرفی کتاب - کودک

نویسنده: دیوید مک کی
ناشر: فاطمی(کتاب طوطی)
گروه سنی: کودک (8 تا 10 سال)
معرف: فریبا اقدامی
تعداد صفحه: 40

شش مرد دنیا را زیرپا می‌گذارند تا مگر در سرزمینی بتوانند در صلح و آرامش زندگی کنند. آنها بالاخره به سرزمین دلخواه می‌رسند و با کار و زحمت بسیار روزبه‌روز ثروتمندتر و قدرتمندتر می‌شوند، اما ترس از دشمن به جانشان می‌افتد و تصمیم می‌گیرند که... تصاویر ساده، جذاب و خاص مک کی کتاب را به‌یادماندنی ساخته و داستان مثل آب روان، روشن و شفاف، حرف خود را با ما درمیان می‌گذارد؛ داستانی دربارۀ ترس و حرص، مدارا، صلح و ماجرای بشر بر کرۀ خاک.

نویسنده: دیوید آلموند
ناشر: آفرینگان
گروه سنی: کودک (10 تا 12 سال)
معرف: فریبا اقدامی
تعداد صفحه: 80

این کتاب مصور که با کاغذهای گلاسه و رنگی چاپ شده، داستان پسری ست که پس از مرگ پدر حس تنهایی و خشم دارد و در مدرسه و محله گرفتار پسری قلدر است. او داستانی می‌نویسد دربارۀ پسری وحشی که در خرابه‌های کلیسایی زندگی می‌کند و راحت آدم و جانور می‌کشد و خشن و نترس است. این کتاب برای گفتگو در باب عبور از سختی‌ها و قدرت جادویی واژه‌ها انتخاب مناسبی ست و بخش‌هایی که به وحشی و شکارها و حرکاتش پرداخته هیجانان‌گیز و وهم‌آلود. نقاشی‌های کتاب هم بسیار متناسب و چشمگیر است و بر جذابیت داستان افزوده.

نویسنده: پیتر رینولدز
ناشر: نسل نو اندیش
گروه سنی: کودک (10 تا 12 سال)
معرف: فریبا اقدامی
تعداد صفحه: 32

لئو پسر بچه ای فعال و پرکار است. او با آن که همیشه مشغول کار است، کارهای انجام نشده زیادی دارد و وقت کم می آورد. روزی کارهایش را بر روی کاغد می نویسد، فهرستی طولانی بدست آمد. لئو آرزو می کند که به جای یک نفر، دو نفر بود تا می توانست کارها را تند تر انجام دهد. پس از آن، او از نفر سوم و چهارم... و نفر نهم کمک می خواهد و.... .

نویسنده: درو دی‌والت
ناشر: زعفران
گروه سنی: کودک (8 تا 10 سال)
معرف: ناشر
تعداد صفحه: 36

دانکن بیچاره فقط دلش می‌خواهد نقاشی کند، اما وقتی سراغ جعبۀ مداد شمعی‌هایش می‌رود، یک دسته نامه توی جعبه می­بیند! نامه‌ها به اسم اوست. مدادشمعی‌ها برای دانکن نامه نوشته‌اند و به او خبر داده‌اند که دیگر حاضر نیستند، کار کنند. هر کدام از مدادشمعی‌ها در نامۀ خود توضیح داده که به چه دلیل دست از کار کشیده. حالا دانکن مانده است که با این مشکل  چه کند ؟


نویسنده: دیک کینگ اسمیت
ناشر: پنجره
گروه سنی: کودک (10 تا 12 سال)
معرف: فریبا اقدامی
تعداد صفحه: 64

سوفی یک جفت برادر دوقلوی وروجک دارد، بزرگتر از خودش. سوفی از بازی های دخترانه و ادا و اطوارهای دخترانه خوشش نمی آید. به جای عروسک بازی،  عاشق جانورهایی مثل هزارپا و کرم خاکی و حلزون و خرخاکی ست و یک لشکر از این­ ها در انباری دارد و با آنها تمرین مزرعه­ داری می کند. ماجراهای سوفی و خرخاکی ­هایش و عادت­ های عجیبش طعم آب نبات چوبی دارد در روزهای کودکی.

امروز: س 03 05 96