سلام به همه دوستان گرانقدر!

همه ما دغدغه کتاب نخوانی و کمبود مطالعه در جامعه را داریم. افراد و گروه های زیادی در کشور چنین نگرانی دارند و در حال کار برای ترویج کتابخوانی هستند.

الان دو سال است که جشنواره‌ای به نام “جشنواره مروجان کتابخوانی” راه افتاده و تلاش کرده که گروه ها و افراد علاقه مند را شناسایی و تشویق کند و اگر بشود انسجام بخشی هم در کار آنها به وجود بیاورد. البته به صورتی کاملا آزاد و غیردولتی و تا حد ممکن مردم نهاد. امسال در گام سوم است با عنوان “سومین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی. مسئولیت دبیرخانه به انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران (به عنوان نهادی غیردولتی) واگذار شده است.

خیلی ها که در این حوزه کار می کنند فکر می کنند که کارشان در حدی نیست که در جشنواره شرکت کند. در حالی که هر قدمی در این زمینه ارزشمند است و مد نظر جشنواره. مهمترین اهمتیی که شرکت افراد و گروه ها دارد این است که ما از وضعیت آنها مطلع شده و برای الگو گیری و علاقه مند کردند و تشویق مجدد از همه آنها استفاده می کنیم.

مهمترین کاری که شما می توانید برای جشنواره بکنید این‌ها است:

1. اگر خودتان کاری هر چند محدود در حوزه ترویج کتابخوانی کرده اید حتما در جشنواره شرکت کنید. (کارهایی مثل معرفی کتاب، نقد کتاب، راه اندازی گروه کتابخوانی، ایجاد کتابخانه، وب سایت، گروه مجازی کتابخوانی و ….)

2. اگر فرد یا گروهی را می شناسید که در این زمینه فعال است حتما تشویقشان کنید که در جشنواره شرکت کنند.

3. اگر در شبکه های اجتماعی (تلگرام، فیس بوک، اینستاگرام و….) فعال هستید یا عضو گروه های مرتبط هستید، فراخوان و پوستر را برای آنها ارسال کنید.

4. اگر سایت یا وبلاگ فردی یا سازمانی دارید و می توانید، فراخوان و پوستر را در آن قرار دهید.

 

مهلت شرکت در جشنواره تا 15 مهر 1395 تمدید شده است.

برای شرکت در جشنواره:

به سایت جشنواره بروید: www.moravejan.ir

فراخوان را دانلود کنید ( از اینجا هم می توانید دانلود کنید!)

اطلاعاتی که خواسته را پر کنید.

به همراه مستنداتی که ذکر کرده است به نشانی moravejan3.95@gmail.com  ارسال کنید.

 

هر قدم کوچکی در عرصه کتاب و کتابخوانی می تواند در جشنواره منعکس شود.