آمار سرانه مطالعه ایران ۷۵ دقيقه و ۳۴ ثانيه محاسبه شده که ۱۵‌دقيقه و ۱۷ ثانيه به کتاب، ۲۱ دقيقه و ۳۱ ثانيه براي قرآن و ادعيه، ۳۲ دقيقه و ۳۶ ثانيه روزنامه و پنج دقيقه و۴۲ ثانيه به نشريه‌خواني اختصاص پيدا کرده است. این آمارها هر دو فضاي مجازي و فيزيکي را شامل مي‌شود.
چرا این آمار از نظر ما مهم است؟
اگر گذرتان به این سایت افتاده، احتمالا مطالعه و کتابخوانی برایتان مهم بوده و از اثرات آن بر زندگی آگاهید. اینکه دنیاهای تازه به رویمان گشوده می‌شود، زبانمان و به تبع آن بیشنمان گسترده می‌شود و با افکار و فرهنگ‌های متفاوت آشنا می‌شویم.
اما در اینجا دو سوال مطرح است…
1. آیا تمام این‌ها به صورت فردی کافی است؟
2. چطور می‌شود دانش‌آموزان پرمشغله را در مدارسی پر از درس و تکلیف، به مطالعه‌ی غیردرسی علاقمند کرد؟
این‌ها همان سوالاتی است که دوم آذر قرار است به آن‌ها پاسخ دهیم. اینکه چطور مروج کتابخوانی باشیم اما نه یک مروج معمولی. مروج کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان خلاق و پرمشغله‌ی این روزها به طوری که هر یک به تنهایی یک مروج تمام عیار شوند.
قرار است بگوییم چطور ردپایمان از ترویج کتابخوانی را به جای بگذاریم تا نسل به نسل منتقل شود و نسل به نسل مروج تربیت کند. چرا که آنچه بعدها می‌توان به آن مفتخر بود نه فرهنگ چهار هزار سال پیش که فرهنگی است که مستمر در بطن جامعه جاری و زنده بوده. فرهنگی که آگاهی می‌آفریند و کودکانی را تربیت می‌کند روشن‌بین و آشنا با هزاران دنیا و هزاران داستان.

تاریخ برگزاری کارگاه: پنج‌شنبه 2 آذر از ساعت 9 صبح تا 3 بعدازظهر.

مکان: سر پل تجریش، خیابان شهید دربندی(مقصودبیک)، سه راه تختی، شماره 93، مدرسه همت.

برای ثبت‌نام با شماره زیر تماس بگیرید:

09167148690